indiecafe.pl

indiecafe.pl

Kawa

Kawa

Kawa

Kawa to aromatyczny napój, przyrządzony z palonych ziaren kawowca, który ma całe rzesze fanów na całym świecie. Ten magiczny napój działa pobudzająco, orzeźwiająco, dzięki zawartej w nim kofeinie, ale również korzystnie wpływa na przemianę materii. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele gatunków kawy: espresso, espresso macchiato, americano, cappuccino, latte macchiato, mocha, frappe, kawa po irlandzku, kawa z mlekiem i kawa z dodatkiem likieru. Wśród miłośników aromatycznego zapachu kawy dużą popularnością cieszy się espresso. Ta mała, czarna, bardzo aromatyczna kawa przyrządzana jest w specjalnym ekspresie ciśnieniowym. Odmianą espresso jest espresso macchiato – podawane jest z dodatkiem odrobiny mleka.

Inną odmianą espresso jest americano – podawane jest z podwójną porcją wrzątku przez co traci sporo aromatu. Wśród Pań dużą popularnością cieszy się espresso w jeszcze innej wersji – cappuccino, które podawane jest z dużą ilością spienionego mleka. W naszej ofercie znajdą Państwo również latte macchiato, czyli trójwarstwową kawę (mleko, kawa espresso i piana); mocha, czyli espresso z mlekiem czekoladowym oraz frappe, czyli kawę zmiksowaną z lodami. Dla miłośników mocniejszych napoi proponujemy kawę po irlandzku, czyli espresso z dodatkiem whisky oraz brązowego cukru i bitej śmietany. Możemy zaoferować Państwu również taki wymysł jakim jest kawa bezkofeinowa (czyli kawę o obniżonej zawartości kofeiny), która sprawdzi się podczas popołudniowego lub wieczornego spotkania.

Na letnie dni przygotowujemy dla Państwa specjalną ofertę kaw mrożonych. Podajemy je z dużą ilością kostek lodu oraz lodami waniliowymi. Zapraszamy w wakacyjne dni na chwilkę orzeźwienia! W naszym menu znalazło się również miejsce dla hitu z amerykańskich kawiarni, czyli dla bulletproof coffee (kawa kuloodporna). Jest to kawa podawana z dodatkiem masła i oleju kokosowego.

Dodaje ona energii na kilka godzin i ma wielu zwolenników wśród osób odchudzających się. Dla osób z nietolerancją laktozy proponujemy mleko bez jej dodatku, a osoby na diecie roślinnej znajdą u nas alternatywę dla krowiego mleka w postaci różnych mlek roślinnych (sojowe, ryżowe, owsiane, migdałowe).

Artykuł dzięki: