indiecafe.pl

indiecafe.pl

jakie ciasta lubicie najbardziej

jakie ciasta lubicie najbardziej

W obliczu zła reklama długoterminowe chrześcijańskich misjonarzy Cicho Podawać Haitańczyków

W dniu 31 stycznia, dziesięć misjonarzy z Kościoła baptystów Środkowej w Meridian, Idaho i Kościoła baptystów East Side w Twin Falls, Idaho zatrzymano na granicy Republiki Haiti, Dominikany za próbę przemytu 33 haitańskich dzieci z całego kraju. Oba kościoły są członkami Konwencji Baptystów południowej, czyli programy pomocowe na całym świecie i jest Ameryka największa protestancka denominacja.

Rzeczniczka dla misjonarzy powiedział, że „po prostu staramy się robić to, co trzeba.”

jakie ciasta lubicie najbardziej

Niektórzy twierdzą, że ich działania nie mogą być rozumiane w świetle tragicznej sytuacji na Haiti. Nawet przed trzęsieniem ziemi, około 15 procent dzieci zostały osierocone lub porzucone, wiele mieszkających w instytucjach i na ulicach. Był to kraj, którego ubóstwo szok większość Amerykanów. Trzęsienie ziemi, które niektórzy nazywają najbardziej kataklizm w pokoleniach popisał się już nieszczęsny pogorszyć sytuację. Więcej Haitańczyków niż kiedykolwiek żyć w nędzy i więcej dzieci niż kiedykolwiek zostały osierocone lub bezdomnych. Trudno sobie wyobrazić, w jaki sposób dziecko może rozwijać się bardziej ponura okolicznościach, o bardziej ponura przyszłość.

To zajmuje sporo taktu i wrażliwości negocjować podziały rasowe, językowe, religijne i kulturowe, które istnieje pomiędzy obcych misjonarzy i Haitańczyków. Misjonarze Idaho nie powiodło się.

jakie ciasta lubicie najbardziej

Niestety, ten incydent rzuca chmurę nad innymi chrześcijańskimi misjonarzami na Haiti. Istnieje wiele grup chrześcijańskich tam z długimi udokumentowanej pracy spójnie z Haitańczyków. Rzućmy okiem na pięciu z nich.

Haitański Christian Outreach

Haitański Christian Outreach (HCO), Mahometa, Illinois, został podniesiony duchowe życie Haitańczyków od 1989. Jej pierwszym i najważniejszym zadaniem było zbudowanie liczbę Emmanuel Kościołów.
Artykuł dzięki: