indiecafe.pl

indiecafe.pl

jakie ciasto do pracy na imieniny

jakie ciasto do pracy na imieniny Główne problemy, że twarz pszczół miodnych można podzielić na cztery kategorie; roztocza, pestycydy, wirusy, i stres. Może to być nawet połączenie niektórych lub wszystkich tych problemów pszczelich, które stanowią tajemnicę CCD.

Roztocza Varroa było problemem dla pszczoły miodnej od końca 1980 roku. Od ponad dwudziestu lat ten zewnętrzny bee pasożytem jest odpowiedzialny za dramatycznego spadku populacji pszczół w Ameryce Północnej i na całym świecie. Problem mite na pszczoły miód był szczególnie dotkliwy zimą 1995-1996. Od tamtej pory straty pszczół nadal pomimo intensywnego użytkowania pestycydów do kontrolowania populacji roztoczy. Jednak pasożytnicze roztocze nie może wyjaśnić Colony Collapse Disorder, ponieważ nie ma dowodów na to, że roztocze zakażenia jest bezpośrednio zaangażowany, choć mogą one przyczynić się pośrednio poprzez obniżenie odporności pszczół.

jakie ciasto do pracy na imieniny

Nowe pestycydy są kolejnym możliwym wytłumaczeniem Colony Collapse Disorder. Nowa klasa środków owadobójczych, zwany neonikotynoidy, okazały się wysoce toksyczne dla różnych owadów, w tym pszczół. W rzeczywistości, badania wykazały, że poziom środka owadobójczego znaleźć w pyłku miało deliryczną wpływ na pszczoły .

jakie ciasto do pracy na imieniny

Zespół naukowców kierowany przez Narodowy Instytut Pszczelarstwa w Bolonii, we Włoszech, okazało się, że zanieczyszczone pyłek może być jedną z głównych przyczyn upadku kolonii pszczół. Pszczoły karmione 500 lub 1 000 ppb (części na miliard) insektycydu w roztworach sacharozy udało się wrócić do ula i zniknął całkowicie, gdy pszczoły, które przesiąkniętych 100 rozwiązań BZP było opóźnione przez dwadzieścia cztery godziny na ich powrót.

Znaki masowe ginięcie pszczół zostały po raz pierwszy opisana w Stanach Zjednoczonych w 2004 roku, w tym samym roku amerykańscy pszczelarze rozpoczął import pszczół z Australii.
Artykuł dzięki: